Na co si dát pozor při výběru doplňků?

Při výběru doplňků je dobré pamatovat si, že náš mozek vnímá vizuální obraz jako celek. Velmi častým problémem, kterému ženy při sestavování outfitu čelí je výběr barvy bot a doplňků. Asi jste to někdy zažili na vlastní kůži. Máte skvělé jednoduché pouzdrové šaty. Střih vám výborně sedí, barva vám sluší, ale samy o sobě jsou šaty trochu nudné a říkáte si, že když to dotáhnete doplňky bude to super. Ale pak otevřete botník a zjistíte, že to jaksi není ono ani s jedním párem bot, které vlastníte. Cítíte, že celek je nedotažený či nesourodý. Co s tím? 

Problém spočívá v tom, že pokud chcete vytvořit harmonický celek, je potřeba barvu bot někde na těle zopakovat. Například ve formě náhrdelníku, pásku či náušnic. Pokud tedy například víte, že chcete mít jenom jedny boty, které se hodí ke všemu, nebo nesnášíte nošení doplňků, kupte si boty v barvě vašich vlasů. Ty totiž budete mít vždycky na sobě. 

Co nefunguje? Snažit se oživit nudný outfit barevnými botami. Celek je nevyvážený, snaha o originalitu je na první pohled patrná, ale cítíte, že se to jaksi nepovedlo. Pokud má být výsledek výraznější a lehce dramatický, pak tomu něco chybí. Pokud má být výsledek sofistikovaně minimalistický, pak tomu něco přebývá.

Barevné boty jsou samy o sobě samozřejmě fajn, a pokud máte chuť a možnost koupit si je jako „boty navíc“, pak směle do toho. Pamatujte ale na to, že je potřeba barvu bot ještě někde na sobě zopakovat. Například takto:

Pokud o sobě víte, že opravdu nesnášíte doplňky a nikdy je nebudete nosit, pak je mnohem strategičtější zvolit obuv v barvě vašich vlasů. Výsledek bude někdy možná minimalistický, ale zároveň harmonický.

EDIT :

Tělové boty nebudou fungovat pro tmavovlásky. Opět neharmonizují s žádnou částí horní poloviny těla:

Tělové boty budou fungovat pro blondýny. Blondýny s teplou barevností by měly sahat po béžových odstínech. Já, jako studený typ bych volila takový odtín, který vzdáleně připomíná růžovou.

4 thoughts on “Na co si dát pozor při výběru doplňků?

    1. Peti, u tmavovlásky se to nemá čeho chytit. Vypadalo by to, jako by tvoje nohy k tobě ani nepatřily. Jde tam fakt o to, zopakovat barvu bot někde na horní polovině těla, aby to nebyla taková osamocená vizuální informace. Až budu mít čas udělám ti ještě koláž s tou tmavovláskou a tělovýma botama.
      Mrkni na Edit, jestli ti to ted dává smysl.

  1. Nevím, no. Koresponduje to přece s barvou kůže na rukou a obličeji. Jenom se musí vybrat dobře ten odstín, aby to opravdu působilo jako vlastní kůže.

    1. Peti, problém jednak je, že boty obvykle v barvě kůže úplně nejsou a v tom případě vzniká popisovaný nesoulad. A i kdyby jsi sehnala úplně v tom samém odstínu, nebyla by to podle mě nejštˇastnější volba. Ono by to totiž z dálky vypadalo, že ani boty nemáš. Ze stejného důvodu ani nude šaty v barvě kůže nevypadají nejlépe a celoplošně se tyto barvy nedoporučují nosit. A zpět k článku, u popisovaného efektu jde o to, že si oči spojí barvu, kterou už na tobě někde viděli s botami a to vyvolá pocit vyváženosti. Mně osobně se to moc líbí.

Leave a Reply