Čeho si začít všímat, pokud s barvami teprve začínáte.

V dnešním článku se vrátím tak trochu k základům. Barevná typologie může být pro každou ženu velkou výhodou, velmi vám usnadnit nakupování a zlepšit pocit ze sebe sama. Pokud ale chcete z těchto výhod čerpat, nečekejte instantní návod, do kterého jenom přilejete teplou vodu a bude uvařeno. Pořád existuje celá řada lidí, kteří se mě ptají: „Sluší mně růžová?” . Anebo „Můžu nosit zelenou“.

Přátelé, záleží na odstínu. 

Každá barevnice obsahuje 52 barev a najdete v ní skutečně všechny barvy z barevného kruhu. Výjimku tvoří oranžová barva, která nemá studené odstíny a v barevnicích studených typů ji nenajdete. 

Jako příklad jsem vybrala modrou. Modrá je často považovaná za studenou barvu. A pořád ještě koluje přesvědčení, že teplé typy by se měly modré barvě vyhýbat. Pravdou je, že je to barva, která má studený základ, ale má i svoje teplé odstíny. Pokud teplý typ zvolí vhodný odstín tyrkysové, může ji klidně do šatníku zařadit. 

Jako další příklad si můžeme vzít třeba zelenou. Se zelenou je to různé, každý ji vnímá podle toho, jaký odstín si zrovna představí. Dole vlevo je studený odstín připomínající mořskou zeleň, vpravo teplá zelená připomínající hrášky. Pokud zkombinujete odstíny ze stejné barevné rodiny padá i staré dobré tvrzení, že zelená a modrá, pro blázna dobrá.

Na co si dát při kombinování kromě teploty pozor? Na čistotu barev, které kombinujete. 

Vždycky je potřeba kombinovat jasné barvy s jasnými a tlumené s tlumenými. 

Na co je potřeba se zaměřit, aby vaše nákupy byly úspěšné? 

Prvním krokem je začít vnímat barevnou teplotu a začít rozeznávat teplé a studené odstíny barev. Je potřeba uvědomit si, že nemáme jen jednu modrou, růžovou nebo zelenou, ale různé variace těchto barev. 

Druhým krokem je uvědomit si, že barvy mají různou čistotu. Pokud jste tlumené, jasné barvy vás přebijí. Pokud jste jasné, budete v tlumených barvách vypadat usedle. 

Do třetice samozřejmě záleží i na tom, jakou má barva tmavost. Ale tady nám vstupuje do hry tmavostní kontrast, který je jedním z určujících faktorů, jakým způsobem bychom měly barvy ideálně kombinovat. 

Možná máte pocit, že je to zbytečně moc složité a že to stejně nevidíte. Ale nebojte, to se dá vytrénovat a budete překvapené, že to zas až taková dřina nebyla. Pro začátek je dobré si rozdílných barevných vlastností začít všímat a vnímat je. Jakmile budete znát svůj barevný typ, naučíte se jeho barevné vlastnosti rozeznávat, atˇ už během zaučení v průběhu konzultace, tak po ní. Kdo má zájem může po konzultaci využít podpory naší soukromé FB skupiny (vstup do ní je zdarma v rámci konzultace) .

Leave a Reply