Je možné měnit svůj barevný kontrast ?

Barevný kontrast je hodnota, která vychází z přirozených vlastností vaší tváře a vlasů. Vaše plet‘, vlasy a oči jsou bud barevné a nebo spíš neutrální a když tyto vlastnosti zopakujete při výběru outfitu, dosáhnete největší harmonie. Pokud nejste spokojené s tím, co vám matka příroda namíchala, existují 2 způsoby, jak barvu do tváře dodat. Oba ale mají svoje specifika a je nutné pracovat s nimi rozumně, a respektovat hranice vašeho barevného typu. 

První možností je, dodat si do tváře barvu rteńkou. Je to výborný tip pro ty ženy, které vypadají nejléle v neutrálních barvách. Tím, že do obličeje dodáte rtěnkou barvu, budou na vás barevné kombinace působit mnohem přirozeněji. Samozřejmě, že například komplentární kombinace nebudou pro vás to pravé ořechové, ale například neutrál + 1 s dalším barevným akcentem v klidu unesete. Zrovna tak v případě, kdy je vašim ideálem neutrál + 1, můžete při použití rtěńky snadněji zapojit analogické kombinace atd. 

Druhou možností, jak dodat do obličeje barvu navíc, je změnit barvu vašich vlasů. Je tu ale vždycky jedno velké ALE. Pokud se v barvení odchýlíte od přírodních vlasů, musí to být vždy v souladu s vašim barevným typem a tím, co konkrétně vaše tvář unese. V tomto případě jsou velké rozdíly i v rámci jednoho typu. Testovala jsem už lehce tlumené podzimní typy, které barvení na sytou červenou unesly a jiné nikoliv. Zrovna tak některé ženy světlých a studených typů snesou odbarvení na platinovou blond a jiné ne. Je to individuální. 

Jsou ženy, které obarvení na výraznou barvu unesou : 

Některé ženy snesou odbarvení a vypadají v něm přirozeně, protože je v souladu s jejich barevným typem : 

A pak existují ženy, které (i když  mnohdy i patří pod teplé typy), snesou pouze jemné podtržení jejich přírodní barvy a větší odklon od ní by na nich nevypadal dobře : 

Patříte mezi ty, které si odklon od své původní barvy vlasů mohou dovolit? 

Pak se pojd’tě podívat, jakým způsobem změna barvy mění barevný kontrast : 

Když si Sophie barví vlasy na měděnou, je její ideální kombinace komplementární : 

Když změnila barvu vlasů na zlatou blond, její barevný kontrast se změnil na triádu v provedení modrá, červená, žlutá ( žlutou může nahradit bílá, nebo její různé podoby pro daný barevný typ) Triáda může být také složena pouze ze dvou barev a doplňena o vhodný neutrál.  : 

Ukážeme si další příklad : 

Když jsem si vlasy barvila na hnědou, byl můj ideální barevný kontrast neutrál + 1. 

Jakmile jsem si odbarvila vlasy, změnila se moje ideální barevná kombinace na triádu, červená, modrá + bílá. 

Obzvlášt’pro studené typy potom platí zajímavá informace. Červená může být v triadě nahrazena růžovou, protože v rámci barevné typologie bereme růžovou jako světlou červenou.

Taky jste si po změně barvy vlasů všimli změny ve vašem barevném kontrastu?

Leave a Reply