Čím nahradit basic?

V dnešním článku bych ráda navázala na téma basic oblečení , o kterém mluvila Hanka ve svém článku zde

Na jeho základě jsme dostaly spoustu dotazů, hlavně na téma čím basic kusy nahradit. Připravila jsem pár ukázek ze svého šatníku, spodní díl jsem záměrně nechala velmi jednoduchý a v neutrální barvě, protože to je velmi snadné řešení pro každého. Mimochodem, pokud máte stejně jako já širší boky, tak asi víte, že jednoduchá sukně v A střihu je velmi vděčným kusem v šatníku. Všechny ukázky jsem záměrně nechala v monochromatické kombinaci, protože je to barevná kombinace, u které si často ztěžujete, že působí nudně. A aby tak nepůsobila, je potřeba pomoct si třeba právě zajímavějšími střihy. Obecně bych hledala takové vrchní díly, které jsou alespoň nečím zajímavé a připomínají více halenku, než obyčejné jednoduché tričko.

Následující top mě zaujal z několika důvodů. Jednak se mi líbí motiv vzoru a vyhovuje mi barevnost. Má pro mě vhodný,  přiléhavý střih a líbí se mi, jak je řešený výstřih. Výsledek není nijak přehnaný ani pro osoby, které mají rády v oblékání jednoduchost, ale vypadá podle mě jinak než by vypadalo basic tričko : 

Na následující fotografii vidíte top v detailu a taky to , jak to dopadá, když se fotíte na blog, přimotá se k tomu manžel a nechce odejít.

V posledních letech je poměrně problém narazit na košili, která by byla vypasovaná na tělo a přitom nepůsobila usedle. Obchody ovládly košile , které jsou volné a pokud máte definovaný pas, je nutné zastrčit je dovnitř. Občas se ale výjimka najde. Já jsem předloni objevila tuto modrou košili s vázačkou okolo pasu. Opět mi vyhovuje jak barevně, tak střihově. Dobře se kombinuje s jednoduchými spodními díly, ke kalhotám vypadá stejně dobře jako k sukni.

Někdy to ale může být v obchodech opravdu bída a tak jsem si dovolila nafotit jedno jednoduché, Hančino oblíbené stylistické řešení. Když už nevíte co by, vždycky je možné vzít klasickou košili a uvázat ji na suk. Pokud máte jako já postavu s definovaným ( ale vysoko položeným) pasem a boky, pak je to proporčně velmi lichotivé řešení.

A na závěr přidám ještě košili volnějšího střihu, kterých je k dostání všude plno. Pokud ale máte definovaný a výše položený pas, jste malé a máte postavu X či A, pak už asi víte, na jaký problém narazíte. Když ji necháte venku, změníte se na malého tlustého trpaslíka. Když ji zastrčíte dovnitř, budete vypadat disproporčně. Řešení je v takovém případě zvolit takový spodní díl, který končí cca 3 cm pod reálnou polohou pasu. Nejedná se o bokové kalhoty, ale jsou to takové kalhoty, které některé obchody označují jako “medium rise”.

Tato halenka je navíc velmi zajímavá z hlediska tmavostního kontrastu. Tmavě modré a bílé kytičky by pro mě nebyly ideální tmavostní kombinací, ale když je vzájemně propojí světle modrý proužek v podkladu, je to fajn výsledek.

Leave a Reply