Čím nahradit basic 2

Tento článek je určený těm z vás, které se dostaly do basic pasti a nebyl to tak úplně záměr. Po konzultaci určení barevného typu se to stane raz dva. Člověk narazí na jednoduché tričko (čili nadčasové, hurá), k tomu má dobrou barvu, no nekupte to, když to navíc bude skvěle kombinovatelné. Jenže problém je v tom, že pokud i spodní díl spadá do onoho basic spektra, výsledek není minimalistický, ani jednoduše rafinovaný, ale velmi nudný. Samy mně často píšete, že se vám přesně tohle stalo. 

Pokud se navíc z nějakého důvodu bojíte/nemůžete zastrčit halenku/ tričko dovnitř, bude výsledek navíc ještě usedlý. Halenky zastrčené dovnitř pořád ještě frčí a nevypadá to, že by nás tento trend v brzké době opustil. Jak tedy outfit vylepšit? Možností, jak se dostat z basic pasti je hned několik, ale v tomto článku se budu věnovat úplně nejjednodušší cestě, kterou je: Pořiďte si zajímavější top/halenku. 

Jenže i tady narazíme hned na několik úskalí. Existují basicy, které jsou něčím ozvláštněné, zajímavé a člověk je nepotká jen tak na každém rohu (viz. rukávy prostřední halenky). Jenže je to pořád jenom basic. Nechápejte mě špatně, to prostřední tričko bych si klidně koupila, na spoustu běžných, polosportovních aktivit je jako dělané, ale pokud razíte do kanceláře a chcete komunikovat světu, že váš styl sofistikovaný a rafinovaně elegantní, věřte, že to není ta správná volba. Pokud si šatník zanesete podobnými kusy, dostaví se po čase opět ona nenápadně se plížící nuda, spojená s všudypřítomným pocitem jisté nedotaženosti. Všechna takto trička bych ale v klidu nosila na sportovnější nebo volnočasové události. 

Dalším stupněm jsou trička, která už víceméně připomínají halenku, ať’ už střihem, nebo vzorem. Poměrně by mě zajímalo, jak stylově vnímáte podobné kusu někde na půl cesty mezi halenkou a tričkem vy? Je to pro vás už dostatečně šmrncovní outfit, nebo tomu pořád něco chybí? Co se mě osobně týče polotričko bych kombinovala sportovněji, k elegantnímu stylu mi příliš nesedí a žensky vypadající starorůžové tričko bych naopak kombinovala s nějakou ženštěji působící sukní, například s plisovanou (PS: nad barvy se povzneste, vím, že následující kreace jsou vesměs tlumenější, což bez správné nositelky nemusí působit úplně atraktivně)

Co tedy dodá ono pověstné “little something”, díky kterému bude outfit elegantní, nepřeplácaný a zvládne ho vytvořit opravdu každý? Úplně jednoduše, dívejte se na to, jestli vrchní díl připomíná více tričko anebo halenku. Druhou věcí potom je, že je potřeba dávat pozor na to, aby střih a styl vrchního dílu byl aktuální. Dobré je například sledovat takové e – shopy, které pružně reagují na trendy. Pokud nahradíte basic tričko halenkou ve stylu tržnice 90 let, pak to (bohužel) moc parády neudělá. 

Dobré je odpovědět si na otázku, zda je halenka střihově nějak zajímavá, zda má nějaký neotřelý detail nebo je alespoň z látky, která vás na první pohled zaujme. 

Vybraly byste si? Všechny trička a halenky jsem vytvořila z nabídky obchodů loňského roku.

3 thoughts on “Čím nahradit basic 2

  1. Vida, to je zajímavý problém – přiznávám, že já vlastně samá basic trička, možná je čas to nějak oživit. Na druhou stranu to kompenzuju tím, že podstatná část mých sukní se jako basic označit nedá (aspoň podle ceny :-)).

    1. Dobrý večer Magdi, to je určitě dobrý komentář, který mi připomněl, že jsem měla v plánu napsat článek právě o tom, co teda s těmi basic tričky co už doma máme a jak je kombinovat právě se střihově a stylově zajímavými sukněmi :-).

Leave a Reply