Trend : zavinovací šaty

V dnešním článku bych vám chtěla dát tip na to, po jakém kousku oblečení se podívat, když chcete vypadat hezky a žensky, ale zároveň zkrátka a dobře nemůžete anebo nechcete zastrkovat halenku do sukně. Trendem dnešní doby je zastrkávat halenku do sukně a já vás k tomu nebudu nijak nutit, pokud nechcete. Naopak vám chci dát tip na jinou vhodnou alternativu. Velmi vděčné a aktuální jsou zavinovací šaty. Je to střih, který dokáže v jednom kroku zdůraznit pas a zároveň zamaskovat třeba i ne úplně pevné, případně vyklenuté břicho. A kde čerpat inspiraci lépe než u mistra v oboru Diane Von Furstenberg. Zavinovací šaty jsou střih, na kterém si Diane udělala jméno. U ní si vybere každý bez ohledu na to, jaká je vaše barevnost či tělesný tvar. Pokud máte přebytečných 700 euro, pak jsou zavinovačky od DvF jasná volba. 

Nemáte?

Nevadí, pokud jste tvořivé a se šicím strojem si rozumíte, anebo máte šikovnou švadlenu, jsou stránky DvF velmi dobrým zdrojem inspirace. Alespoň já je sleduju už několik let a vždycky tam můžu oči nechat. 

zdroj : Eu.dvf.com
zdroj : Eu.dvf.co
Zdroj : Eu.dvf.com
Zdroj : Eu.dvf.com
zdroj : Eu.dvf.com

Nešijete a ani nemáte šikovnou švadlenu? Nevadí. Jak jsem říkala, zavinovaček je dnes všude plno. Připravila jsem pro vás menší inspiraci v podobě koláží z šatů dostupných v současné době v prodeji. 

Zavinovací šaty se velmi často šijí ze vzorovaných látek, nezapomeňte tedy při jejich výběru zohlednit i váš barevný a tmavostní kontrast.  

Černobílé šaty budou vhodné pro osobu vysokým tmavostním a nízkým barevným kontrastem. Oranžovo broskvové si naopak může dovolit osoba s nižším až střední tmavostním kontrastem a se středním barevným kontrastem

Pokud vás trápí například nedokonalé paže, můžete zvolit verzi s  ¾ rukávem, pokud vás trápí širší boky, je možné sáhnout po variantě s lehce rozšířenou sukní. Jedná se opravdu o velmi variabilní typ šatů, který se dá přizpůsobit vašim potřebám. 

Správný střih, správná délka a vhodně zvolené rukávy dělají divy. Pokud je při výběru šatů zohledníte, není nutné halit se do černé barvy ani v případě, že máte nějaké kilo navíc.

Zdroj : Zalando.cz

A na závěr přidávám nějakou tu hruštičku z mojí zahrádky : 

4 thoughts on “Trend : zavinovací šaty

  1. Dobrý den. Je možné, že pro mojí postavu není tento typ šatů vhodný? Jsem celkem štíhlá hruška, ovšem plochá jak baterka. V poslední době jsem si zkusila objednat 3x různé zavinovací šaty a vždy jsem musela vrátit, protože mi do nich prostě chybí ňadra dmoucí. Výstřih, který se přes nic nezvedne, mi končí velmi nízko a odhaluje pouze žeberní kost. Nechápu to, na obrázku výstřih nikdy nevypadá nějak extra hluboký, ale v reálu je výsledek hrozný.

    1. Heli,
      odpovědí asi úplně nepotěším, ale musela bych to vidět :-). Ono vždy, když se o něčem říká, že je vhodné pro všechny ( nebo spíše drtivou většinu) je potřeba to tvrzení brát trochu s nadhledem. Já jsem ke článku přistupovala tak, že i když Vám ( nebo někomu jinému ) zavinovačky ve své klasické podobě nesednou, je možno ten motiv wrapu ( zavinutí, nebo alespoň nařasení ) dostat v podstatě i do jiného ( vám lichotivého) střihu. Vzhledem k tomu, že podobné komentáře jsme měly i v naší FB skupině vidím, že jsem tentokrát hlavní myšlenku asi nevyjádřila dost dobře. A jinak je hlavní taky to, v čem se dobře cítíte. Já přistupuju k poradenství tak, že dám co nejvíce možností, ale nic nenutím. Respektuju, když se něco osobnostně nelíbí ( klidně i u barev, tam na to narážíme často) .

    2. Jako plochý sloup úplně chápu :-). Zavinovačky jsem tedy jistě nezkoušela, ale u výstřihů obecně mám podobný problém.

Leave a Reply