Trable moderní ženy.

Dobrý den, dnes pro vás nemám žádný poučný článek, který vás posune, anebo vám pomůže budovat dobře kombinovatelný šatník. Dnes mám pro vás historku, která vás buď pohorší, anebo pobaví (to druhé hádám hlavně s případě, že podobné dilema také někdy řešíte) .

Nedávno jsem připravovala podklady pro článek o zavinovacích šatech, a jak je mým zvykem, projížděla jsem různé e-shopy, abych pro vás mohla udělat koláže z toho, co je momentálně k mání. Narazila jsem na následující šaty. Byly fakt ve velké slevě. Ve velikosti 38 poslední kus….

Moje lepší já radí:

 „Jano, ale ty přece máš šatů dost. Mysli na udržitelnost. Jsi prach a v prach se obrátíš, nehromaď věci. Ty královsky modré co máš, jsou skoro stejně dobré…“ 

A ďábel našeptává: 
„ No jo, ale nemáš je v této barvě. Ty královsky modré jsou moc tmavé a hodí se leda na večer…“. 

Dilema pokračuje:

Ale kam bych v nich chodila, vždyť’ těch příležitostí zase tolik není. A v lednu už jsem si jedny šaty ve výprodeji koupila. 

Ale na druhou stranu mají ideální střih i fajn barvu a stylově mi sedí, kde to člověk pohledá……… a tahle značka a taková sleva. A ty, co jsem si koupila jsou pletené a červené, a tyto jsou letní a světle modré, takže to se vůbec nedá srovnávat. 

Večer jsem odolala a usínala s hrdostí. Ráno si říkám: Podívám se, zda tam ještě jsou. Otevřu tu stránku a ufffff, oni je vyprodali, no to snad ne. Už v půl osmé jsou pryč. Teď už je nad slunce jasné, že bych je fakt unosila :-D. Ale moment, oni mají ještě jedny ve velikosti 36. A já jsem v oblasti pasu fakt štíhlá a přes boky se rozšiřují a stejně teď hubnu podle plánu nutriční terapeutky, takže to určitě bude fungovat. No jako by ta kila byla už teď pryč. 

A cože, oni mají na všechno ještě dalších 15% slevu? A jenom dnes? No, to se nedá nic dělat vratku mají zdarma, to musím zkusit. A hele, můžu přispět 6 kč na zalesnění Etiopského pralesa, a tím minimalizovat svoji uhlíkovou stopu. No tak to je bezva, to je vlastně úplně udržitelný nákup :-D. 

Nepoznáváte to?

V tom případě vám ze srdce gratuluji, neboť blahoslaveny ty, které netuší, o čem to tady píšu :-). 

A jak to dopadlo ?

4 thoughts on “Trable moderní ženy.

  1. Úplně Vám rozumím! Zrovna řeším (a není to poprvé ani naposled) dost podobnou otázku, ale bohužel ty “moje” šaty nejsou ve slevě ani zdaleka :-).

    1. Tak to přeju, aby v brzké době ve slevě byly a zbyly v tom Vašem čísle. Šaty jsou mimochodem velmi vděčné a to zejmena v létě. Když sednou střihove, stylově a barevně, tak má člověk vyhráno a s kombinováním si nemusí lámat hlavu 🙂

      1. Díky, i když u těchle asi sleva nehrozí, navíc bych je se svou “velikostí” musela nechat šít na míru. Takže asi spíš začnu šetřit :-). A Vám gratuluju k úspěšnému nákupu, jsou krásné moc Vám sluší!

Leave a Reply