Šperky od Zuzky, aneb proč sety nezatracuju.

Při každé diskuzi, kterou na téma šperků otevřeme, se pokaždé vynoří dvě témata.

  1. Pokud potřebujeme na dorovnání nevhodné barvy (případně kompenzaci například velkého nosu) větší šperk, jsou takové šperky vkusné? A jak se vyhnout umělé hmotě, kde pořídit šperk, který bude mít jistou hodnotu a zároveň nezruinuje peněženku?
  2. Jsou sety šperků náušnice + náhrdelník ještě in, nebo vypadají příliš sladěně ?

V tomto článku bych vám chtěla představit Zuzku a její Šperky duše. Zuzce jsem dala poprvé důvěru v době, kdy jsem šla stárkovat na babské hody a chtěla jsem mít ke kroji šperk s lidovým motivem a chtěla jsem, aby byl nositelný i posléze. A protože jsem byla spokojená, nechala jsem si vyrobit ještě další 2 sety.

To, jestli se vám líbí sety (a nebo jestli vůbec nosíte šperky) je do značné míry otázka osobnosti a vašeho vkusu. Mně se sety líbí právě v okamžiku, kdy se jedná o podobný propracovaný koncept, který není vidět jen tak na každém kroku. Cítím zkrátka velký rozdíl mezi čínskou fabrikou, která odlila kus plastu podle formy a mezi šperkem z chirurgické oceli a drahých kamenů. Velmi oceňuji také to, že mi Zuzka vždy vyjde vstříc co se požadavku na barvu šperků týče.

Důvody, proč jsem napsala tento krátký post jsou dva. Jednak jsem chtěla trochu nabourat klišé o tom, že sety šperků jsou out a vypadají až moc sladěně a nudně (nic se nemá generalizovat). A za druhé jsem vám chtěla tak trochu představit Zuzčinu práci, protože si myslím, že levnou bižuterií jsme sice úplně zavaleny, ale najít hezký náhrdelník a nebo náušnice je docela dřina a velmi často na to narážíme v různých diskuzích. Pokud se vám článek líbil, můžete komentovat v mé FB skupině.

Leave a Reply