Novinky

V následujícím měsíci plánuji několik novinek či změn, které, jak doufám budou pro vás užitečné a v tomto krátkém postu bych vás chtěla seznámit se první z nich.

Poslední dobou jsem často přemýšlela nad tím, že některé z mých klientek už v současnosti moji pomoct a podporu nepotřebují. Ono to tak je, že k tomu pořešit trable při budování šatníku je potřeba zaměřit se na 3 věci : na barevnost, vhodné střihy a styl, který by měl reflektovat jak vaši osobnost, tak vaši aktuální situaci současně. No a někdo potřebuje vyřešit všechny 3 aspekty, jinému stačí dotáhnout svůj styl do do konce třeba jen právě barevností.
Byla by ale škoda, kdybyste svoje pokroky a radosti z nákupů neměly kde sdílet a vzájemně se podporovat, proto jsem v mé FB skupině vytvořila podtéma s názvem Milujeme modu.

K čemu slouží a co můžete postovat ?

Vaše outfity : Často slýchám, že oblečení a tvoření outfitů je váš koníček a taky způsob, jak se odreagovat od všedních starostí, ale že nemáte možnost s kým tento koníček sdílet. Pokud tedy chcete klidně nafot’te v čem jste byly na vycházce a nebo nový nákup, který vám udělal radost. Taktéž můžete nafotit co se vám povedlo uplést a nebo ušít. Třeba budete samy překvapené, kolik dalších lidí inspirujete.

Vaše outfity v případě, že vám na nich něco nesedí, ale nemůžete přijít na to co. Inspirace sice není určena k tomu dělat na dálku a na základě nepřesných fotografií rozbor barevnosti, nebo analýzu tělesného tvaru. Ono by to ani nemělo moc cenu, protože tělesný tvar sám o sobě toho až tak moc neřekne. Je potřeba zaměřit se i na tělesné proporce a variace, na osobnost a styl, na životní situaci a potřeby. K tomuto účelu slouží samostatná konzultace, která tyto poznatky shrnuje. Ale jak říká moje kamarádka, na ostatních vidíme chyby lépe, než samy na sobě a ostatní se člověkovi vždy hodnotí snáze. Pokud tedy budete stát i o jiný názor, nebo získat nadhled, napište to do popisku. Pokud se vám touto cestou podaří najít odpovědi na vaše otázky bude to určitě super a já vám to přeju. Téma milujeme modu určitě nebude sloužit jako agitace ke konzultacím. Na rovinu ale upozorňuji, že několikatihodinovou konzultaci toto jemné poradenství nahradit zkrátka a dobře nemůže.

A jak to všechno budu zvládat, když mám teda ty dvě práce, dvě děti, píšu články, odpovídám na vaše komentáře a vedu pokonzultační skupinu ?

No věřte moji drazí, já to zvládat nebudu. Nejsem nadčlověk.

Pokud čtete můj blog, pak vám asi neuniklo, že jsem velká obdivovatelka GOT. Po poslední sérii jsem někde zahlédla takový hezký bonmot, který říkal, že každá žena potřebuje ve svém životě alespoň jednu Missandei. No a já mám takové štěstí, že nemám jednu, ale hned dvě.

Jarka :

Jarka je nejen šmrncovní ženská, ale i ( a ano je to neuvěřitelné) máma 3 dnes již dospělých kluků a jedné slečny školního věku. Kromě toho, že ji vždycky zajímalo, jak využívat barvy a střihy oblečení ve svůj prospěch, báječně plete a šije. Jarka si posledních pár měsíců užívá svůj přesun k jemnější teplé barevné paletě a pro ty z vás, které se nemůžete ztotožnit se svou teplou barevností a nebo si myslíte, že vás to odsuzuje jen k oranžové, khaki, hnědé a ostatním barvám země, budou Jarčiny outfity velmi inspirativní. Uvidíte, že to prostě není pravda, a že každý kdo chce, si může užívat své odstíny růžové, modré i fialové. Jarka je navíc velmi stylová a ráda ve svých outfitech kombinuje prvky ležerního a ženského stylu.

Petra :

Petˇa je máma 3 kluků a aby toho nebylo málo, také výborně šije a plete. Kromě zájmu o oblékání nás s Pet’ou pojí obliba v historii a láska ke klasické literatuře, o které jsme často diskutovaly během našich společných průvodcovských let na zámku ve Slavkově. Peta má studenou , mírně tlumenou zimní barevnost a její outfity jsou výbornou ukázkou toho, jak pracovat s vyšším/vysokým tmavostním kontrastem. Peta tíhne k elegantnímu stylu a bude inspirací pro ty z vás, které máte také životní styl, který vyžaduje praktická řešení, zároveň ale máte potřebu vypadat elegantně a žensky.

Obě děvčata se zhostila moderátoské a (do jisté míry) poradenské role dobrovolně a sekce Milujeme modu je pro vás otevřena zcela zdarma. Zároveň jsem ale přesvědčena o tom, že komentáře a rady Jarky s Peťou budou velmi cenné a užitečné. Budeme opravdu rády, když se přidáte pomůžete nám vytvořit respektující prostředí, kde se budou potkávat ženy se zájmem o modu, vzájemně se inspirovat a posouvat dál. Prosím vás ale o jednu věc. Celé téma zaštiťuje moje diskuzní skupina , což je místo, které uvádí do praxe metodologii Imogen Lamport. Tím chci říct, že k barevnosti a střihům přistupujeme opravdu ze široka a respekt k vaší osobnosti klademe na první místo. Stále ale naše filozofie vychází z hledání harmonie a vyváženosti mezi tím, co vám příroda nadělila, jaké jste uvnitř a jak chcete na okolí působit.Leave a Reply