Jaký je nejlepší focal point v oblasti tváře?

V dnešním článku se pokusím rozčísnout téma, na které se mě opakovaně ptáte a tím jsou doplňky, šperky, bižuterie. Zejména se vrací otázka ohledně toho zda je, nebo není nutné vlastnit velké množství různé bižuterie, kterou dotáhnete outfit, uděláte ho zajímavým a navíc odpoutáte pozornost od problematických partií. Nebudu vás napínat, já se domnívám, že to nutné není.

Je pravda, že Imogen v jednom videu v rámci kurzu stylu říká, že je vždy potřeba dodat něco do oblasti hlavy až dekoltu a že to platí pro každého. I když explicitně neříká co, tak člověka přirozeně napadne, že tím myslí doplněk/šperk/bižuterii. A možná to i skutečně na mysli měla ( ono nesmíme zapomenout, že to video vzniklo v nějaké době, která už je třeba i pryč), nevím. Na to, v čem mám jasno se nedoptávám a stojím si za tím :-).

Já osobně nemám nic proti tomu, aby se náhrdelníky a náušnice staly ve velkém součastí vašeho stylu. Ale musí to jít od srdce. Musí vám to být přirozené. Pokud vám to přirozené není a vlastně se tak trochu do nošení výrazných šperků nutíte, pak je lepší se na to vykašlat. Je sice pravda, že největší službu z hlediska dotažení nevhodné barvy, nebo odpoutání pozornosti problematické partie udělají výrazné šperky, ale i šperky mohou mít hodně podob. Nikde není napsáno, že musíte nosit zrovna ty nejvýraznější a plastové. A už vůbec nikde není napsáno, že jich doma musíte mít kamion. Klidně můžete mít jen dva nebo tři, které vás vystihují a ve kterých se cítíte dobře. A nebo to můžete tak trochu otočit a udělat si z oblíbeného šperku vaši značku. Třeba jako pověstné B třpytící se na krku Anny Boleynyové.

A ve verzi pro 21 století : Jedna perla na stříbrném řetízku 🙂

Nicméně úplně nejlepším šperkem, který je schopen fungovat sám o sobě je vlastní upravený obličej, ten nosíte opravdu vždy. A ne, teď nemyslím na žádný 100% ideál krásy a Trojskou Helenu. Každá tvář je hezká a ještě více vynikne, když je vhodně nalíčená. Přesto je to oblast, kterou často podceňujeme. Několikrát jsme se se Soňkou Skerik bavily o tom, že spousta žen dělá v líčení zbytečné chyby, například špatnou úpravou obočí, tvrdou tmavou linkou a nebo třeba výběrem špatných barev. Pokud uvažujete o tom, že investujete do odborného zaučení, tak můžu doporučit právě Sonku a pokud se chystáte ke mně na konzultaci barev, můžeme se také domluvit na zaučení časově úsporného denního líčení. Kurz pro profesionály jsem absolvovala právě u Soňky.

Poslední pomyslnou korunou, která může upoutat pozornost pozorovatele jsou vlasy. I když chápu, že s nimi je to mnohdy težké. Mně třeba plihnou a druhý den po umytí už prostě musí do culíku, jiným zase “škodí” kudrdliny, takže, nechci vyvolávat pocit, že vždy musí být všechno tip top. Nicméně to, že naše vlasy nejsou mastné a střih neaktuální nebo nevhodný ovlivnit přece jen můžeme.

PS : Sonce děkuji za fotku a už se nemůžu dočkat dalších z našeho společného focení.

Leave a Reply