Čím jsem vylepšila stylové konzultace

Když jsem začala loni dělat barevné konzultace, bylo mně jasné, že musí být zaměřeny co nejvíce prakticky. Proto jsem vymyslela část, ve které vytvářím různé barevné kombinace přímo s barevnicí, kterou si klientka odnese. Kombinace, které se vám budou nejvíce líbit, si můžete i nafotit, abyste je nezapomněly. Zároveň se na tom učíte pracovat se svým barevným a tmavostním kontrastem. Tato část konzultace se těší veliké oblibě. Když jsem začala stylové konzultace, bylo mi jasné, že to nemůže být jen suchá teorie. Že chci dodat něco, co vymyslím a budu dělat jenom já a co není v rámci podobných konzultací běžné. Vykrystalizovalo se to – jak to tak bývá – pomocí náhody. Jednak klientka mně posílala svoje outfity s komentářem, že se jí zdají být nudné a neví, čím je vylepšit. Jednu z halenek, kterou měla na fotce jsem měla shodou okolností uloženou v URstylu a tak mě napadlo podívat se, co by se k té halence stylově mohlo v rámci současné nabídky e shopů hodit. Vznikly následující koláže :

Toto je halenka a původní kombinace, kterou jsem měla vylepšit :

Tady navrhované zlepšení s tím, že tato klientka má ráda eleganci, ale zároveň potřebuje i oblečení do běžného života.

Výhodou je, že věci z koláží jsou v nabídce e shopů a je možno si je rovnou koupit. Je to vlastně takové asistované on line nakupování. Samozřejmě není záměrem, abyste si koupily úplně všechno. Výhodou je, že koláže zohledňují zároveň vaši barevnost a tělesný tvar, i když je jasné, že je potřeba věci zkusit. Při on line nakupování se vždy jedná o odhad. Koláže ale vytvářím jen z e shopů, které mají poštovné a vratku zdarma a peníze vrací rychle a bez problémů. Další výhodou je to, že vám koláže připomenou, co jsme si na konzultaci o střizích říkaly a zároveň mají i pro vás vhodné barevné schéma. Takže se k nim můžete vracet a učit se z nich. Na konzultaci nikdy nelze vyjmenovat všechny pro vás vhodné střihy. A pokud bych se o to pokusila a vy byste se chtěly řídit jen tím, byly by vaše možnosti značně okleštěné. Mnohem lepší je, když pochopíte principy, které pro vás při výběru oblečení fungují a ty pak budete schopny aplikovat na cokoliv.

A ještě jeden příklad. Tato klientka chtěla vědět, jak kombinovat sako, aby nevypadalo usedle. Našla jsem 2 pro ni vhodné kousky. Podobná trička a slimky už v šatníku má. Sako jsem volila v momentálně aktuálním dvouřadém provedení :

Nemohla jsem odolat a nepřidat link na neotřelou citrónovou sukni :

A tady s klasickými kalhotami, ty samé kusy (sako + trička) fungují vzájemně a jdou libovolně kombinovat :

Ty samé věci budou fungovat ve volnočasovějším provedení, at už s džískou, a nebo koženou bundou :

Případně je možné oživit outfit výraznějším spodním dílem :

Další tipy byly na sukně, šaty a kabát, ale to už by byl článek moc dlouhý :-). Tento článek jsem psala jako pouhou ukázku toho, jakým způsobem pracuji.

Leave a Reply