Basic bitch versus crazy look. Část 2

Dnešní článek naváže plynule na ten minulý. Zatímco první díl byl věnovaný spíše základním kouskům a těm jednodušším způsobům, jak oživit basic, tento díl půjde o krok dál. Ráda bych hned na počátku zmínila, že toto téma je velmi obsáhlé a nejsem schopna ho pojmout v jednom článku celé. Berte to tedy jen jako takové naťuknutí, jak věci uchopit na základě rozlišení 7 základních stylů.

Zajímavý prvek můžete do outfitu dodat vzorem, či potiskem. Pokud máte kreativní osobnost, unesete klidně i batikovaný vzor. Vždy je dobré podívat se, jaké jsou aktuální střihy a jak se věci nosí. Momentálně je velmi silný trend zastrčení horního dílu, crop topy a svetry v crop délce, či kalhoty vysokým pasem:

Zdroj Asos.com

Nezapomeňte, že i vzory mají svoji “osobnost”, některé působí klidně, jiné dramaticky, další klasicky. Důležité je, aby vám vzor seděl nejen velikostí, barevností a kontrasty, ale i tím, jak působí a jak se k vám hodí. Právě u vzorů bývá někdy lepší upřednostnit spíše osobnost před pravidly.

BestSecret.com

Velmi oblíbenou variantou jsou kousky (zejména vrchní díly) , které jsou ozvláštněné nějakým ženským prvkem, jako je krajka či ozdobná mašle. Podobné kusy jsou snadno kombinovatelné jak v ryze ženském stylu (bez pocitu přezdobenosti), tak i volnočasověji, třeba s jeansy.

Nedávno se jedna klientka ptala, jako to udělat, aby si vytvořila něco jako svoji stylovou značku. Říkala jsem, že nejlepší je netlačit na pilu a počkat, jak se styl vyvrbí. Urputná snaha v tomto směru mnohdy nevede k dobrému výsledku. Přiznám se, že topy/halenky ozdobené malou krajkou jsou jedním z oblíbených prvků mého stylu (možná jednou z mých “značek”). Vždy, když jsem měla podobné tílko, nosila jsem ho nakonec pořád dokola. Mám ráda jednoduché topy s krajkou u výstřihu, které jde nosit opravdu běžně :

Zalando.cz

Stjeně tak mám v oblibě opulentnější, slavnostnější verze :

zalando.cz

Pokud hledáte něco ještě více vyhraněného, můžete se podívat se po značkách, které jedou trendy a současně se nedrží u zdi. Výběr je v současné době velký, ale pozor na dvě věci. Určitě dobré ujasnit si, jak moc se chci od ostatních odlišit a jestli se v nové věci budu cítit jako ryba ve vodě, nebo spíše nervózně ošívat. Další věc, kterou je potřeba si ujasnit je, kolik takových výstřelků mody skutečně unosím a jestli jsou pro mě opravdu to pravé ořechové. Nakupování oblečení na “jedno nošení” bych nerada podporovala.

Zara.cz
Zara.cz

Věc, kterou mám v oblibě například já, jsou (umělé) kožešinové límce, ať už na svetrech, nebo kabátech (Další z mých stylových “značek”). Super je, že se takový límec dá vždy oddělat, takže svetřík pak můžu vynosit klidně i na doma. Nestane se to, že by se mně za rok přestal líbit a zatížila bych tím planetu a svoji peněženku.

Pokud nejste zapřisáhlý milovník neutrálů, pak není od věci zapojit barvy. Samy o sobě vám stylový outfit nezajistí, ale dokážou mu dodat jiný výraz. Když vám místo basic trička padne do ruky halenka se zajímavým vzorem a navíc ještě asymetrickým řešením, nemusí to být vůbec na škodu.

A teď už asi netrpělivě čekáte na rozuzlení toho, jak budovat šatník. Důležité je uvědomit si, že paralelně nám vždy běží hned 3 věci. Jakým směrem se chci odlišit (tj. Jaké stylové prvky se mi líbí)? Jak moc se chci odlišit? Z kolika % chci mít v šatníku zastoupeny kvalitní basicy a z kolika % chci mít podíl originálních věcí, případně módních výstřelků?

Instantní recept na tohle neexistuje. Proto taky není možné říct, že každá žena musí mít v šatníku…….(doplňte, co chcete určitě jste také četly hodně podobných rad). Na osobnosti záleží a vždy hledáme vyváženost mezi dvěma extrémy. Na jedné straně stojí nudný šatník složený výhradně z basic kousků. A na straně druhé stojí stylově a barevně nejednotná a vzájemně nekombinovatelná, plná skříň. Pokud se metodologií budování udržitelného a kombinovatelného šatníku už nějakou dobu zabýváte, pak máte dost možná osobní zkušenost s oběma extrémy. Pokud se chcete ze začarovaného kruhu vymotat, doporučuji vrátit se ke 3 otázkám výše.

Možná si říkáte : ” Aha tak jo, já teda začlením zajímavější trička a svetry, zkusím se trochu odvázat. Basic tílka nechám na doma. Ale co třeba se sakem klasického střihu, které bylo drahé? Má mně ležet ve skříni? “.

Určitě ho tam nemusíte nechat ležet. Jestli vás zajímá, jak takové sako kombinovat, věřte, že už pro vás připravuji další článek právě na toto téma. Jedná se totiž o velmi častý a opakovaný dotaz. A věřte, že někdy stačí vzít to, co už v šatníku máte a pouze to nakombinovat novým způsobem.

Leave a Reply