Natalie Dormer – barevnost

Dnešní článek bude o barevnosti Natalie Dormer. S myšlenkou napsat o Natalii Dormer koketuji už velmi dlouho a důvod, proč jsem to ještě neudělala, je velmi jednoduchý. Nataliina barevnost je totiž tak lehce rozklíčovatelná, až se mně téma zdálo triviální. Na druhou stranu Natalie je zajímavá osobnost, kterou jsem milovala snad v každé roli, kterou ztvárnila, takže si článek na blogu určitě zaslouží :-).

Natalie spadá do světlé poloviny, studená barevnost je v tomto případě bez jakýchkoliv pochybností, a kdybych si měla tipnout barevný typ v ACS bych řekla sublime ( = něco jako “pravé léto” v předchozích systémech). Zkrátka barevnost primárně studená, světlá a mírně tlumená. U Natalie lze hezky pozorovat jakou moc má vhodně a nevhodně zvolená barva vlasů, protože Natalie díky rozdílným rolím vystřídala opravdu širokou barevnou škálu.

Natalii sedí studené líčení, studené odstíny barev vlasů a studené barvy umístěné do oblasti obličeje:

Skvěle vypadá v chladnějších, případně neutrálních blond odstínech:

Studenou barevnost poznáte například i tak, že se snažíte stylizovat do hnědovlásky, ale vůbec vám to nesedí. Výsledek působí nepřirozeně a dostaví se typický, usedlý dojem:

A protože Natalie patří mezi světlejší typy žen, není ani ztmavování vlasů příliš dobrý nápad. Kromě špatné barevné teploty se přidá ještě problém příliš tmavé, těžké barvy, která vás bude dělat starší a tvrdší v obličeji.

To, že patříte do světlé poloviny neznamená automaticky, že vám bude odbarvení na blond sedět a slušet. Existují ženy, které mají tmavší vlasy (cca tmavost 6), studenou barevnost, ale nemají typickou zimní sílu a stále ještě spadají pod letní typy. Těm bych odbarvení nedoporučila, protože by přineslo více škody nežli užitku. Pokud máte ale podobnou tmavost jako já a Natalie, pak pro vás bude odbarvení nejlepší a současně nejjednodušší cestou. (V případě, že nechcete nosit přírodní vlasy). U blond se můžete držet v rámci studených, až neutrálních/mírně teplých tonů:

Vyhněte se ale vyloženě teplým odstínům. Nejsou sice tak špatné jako všechny předchozí hnědovláskové varianty, ale už to zkrátka není ono.


PS: Taky se vám zdá, že má Natalie zajímavý tvar obličeje? Chtěli byste články i na toto téma?

Leave a Reply