Jak na šedé vlasy z hlediska barevné typologie

Nedávno jsem se ve FB skupině ptala, jaká témata článků by vám udělala radost. Jednou z odpovědí bylo téma šedivých vlasů. Přestože většina mých zákaznic toto dilema prozatím neřeší, věřím, že mi odpustíte malou odbočku. Koneckonců, čeká nás to dříve, či později všechny – při troše štěstí :-).

V dnešním článku se podíváme na zoubek barvám a materiálům. Budu se vyjadřovat obecně a článek se nebude zabývat specifickými situacemi, kdy například vlasy jsou už kompletně šedé, ale v obličeji zůstalo významné množství teplých pigmentů. Tyto situace jsou totiž specifické a ve většině případů reaguje a mění se pleť současně s vlasy.

  1. První věcí, které by se měly šedovlásky vyvarovat, je celoplošný lesk. Přebije vás.

Volte naopak měkké materiály s texturou. Pleteniny vám udělají výbornou službu, nemusíte se bát mohéru, či angory.

Lesk si nemusíte zakazovat, ale dopřejte si ho na špercích. V malém množství nevadí, právě naopak. Místo saténu můžete pro večerní příležitosti zvolit samet.

2) Vyhněte se příliš jasným (křiklavým barvám). To ale určitě víte, tak to píšu jen tak pro jistotu.

Může se ale stát, že z šedé fáze pokročíte velmi rychle do fáze bílých vlasů. V ten moment se vaše barevnost pročistí a budou vám velmi slušet pastely. Často se v této souvislosti setkávám s následující odpovědí: “To už mně bude úplně jedno, co mám na sobě”.
A víte co? Já doufám, že mně to jedno nebude. Vzhled a péče o něj by nikdy neměli v životě hrát důležitější roli než roli jednoho z koníčků. Určitě by to neměla být jediná věc, jejímž směrem ubíráte svoji pozornost. Na druhou stranu já jsem vždy patřila mezi lidi, kteří mají k estetice blízko – v podstatě odjakživa. Takže doufám, že mě tato vlastnost ani ve stáří neopustí, to už bych ani nebyla já.

3) Šedá, tlumená modrá, či taupe budou vašimi skvělými společníky. Můj osobní názor ale je, že pokud jsou tyto barvy nošeny celoplošně, může to být tak trochu nuda. A to je opět příležitost přidat kapku lesku.

4) Bílá je naopak výborným neutrálem. Skvěle slouží jak šedovláskám, tak blondýnám.

5) Vyhněte se všem tmavým, těžkým barvám, případně volte střihy s větším výstřihem.

A nezapomeňte:

Celkové vyznění a styling rozhodnou o tom, jak budete na okolí působit. To platí ostatně vždy, ale u šedivých vlasů dvojnásobně. Na následujících fotografiích jsou čtyři nositelky šedých vlasů. Každá z nich ale působí naprosto odlišným dojmem. Celkový styling rozhodne o tom, zda budete na okolí působit jako hodná babička, či intelektuálka. Zda budete působit jako zanedbaná, či atraktivní žena. 

Leave a Reply