Barevná typologie a ACS


Také máte plnou skříň a přitom nic na sebe?

Když se snažíte obléct trochu zajímavěji než obvykle, necítíte se dobře a
nakonec nosíte pořád to samé?

V šatníku máte věci, které tam jen visí, zabírají místo a přitom je nikdy nevyužijete?

Chtěli byste se všech těchto nepříjemností zbavit a navíc vypadat a cítit se skvěle, získat sebejistotu?

Je váš šatník barevně nezajímavý, nevíte, jak kombinovat barvy a chtěli byste to změnit?

Pokud ano, pak je konzultace určení barevného typu právě pro vás.

Co získáte díky určení barevného typu?


Snadno kombinovatelný šatník, ve kterém mezi sebou vše barevně ladí.

Mladistvější vzhled, díky pozitivnímu vlivu „správných“ barev na váš obličej.

Vzorník barev, který obsahuje kolem 50 odstínů!

Naučíte se, jak barvy správně kombinovat s ohledem na váš tmavostní a barevnostní kontrast.


Co je to ACS?

Absolute color system (ACS) je barevný systém, který vymyslela australská stylistka Imogen Lamport. ACS rozlišuje 18 barevných typů a jedná se tedy o velmi přesné určení.

Po konzultaci získáte vzorník barev, který je chytře a prakticky sestaven. Práce s ním je tak velmi jednoduchá a efektivní.

Cílem konzultace je určení barevného typu klientky. Správné barvy dovedou potlačit nedokonalosti pleti jako jsou vrásky či akné. Budete vypadat mladší a zdravější. Usnadní se vám výběr nového oblečení a nebudete doma hromadit kousky, které jenom leží ve skříni, protože se k ničemu nehodí.

Jak probíhá konzultace určení barevného typu?

Zaujaly vás výhody určení barevného typu? Přečtěte si, co vás čeká na konzultaci.

Základy barevné typologie

Nejdříve vám ve zkratce vysvětlím, jak barevná typologie funguje. Vysvětlíme si a ukážeme, jak v praxi rozeznávat 3 základní vlastnosti barev – čistotu, teplotu a tmavost, které jsou pro určení barevného typu zásadní. 

Určení barevného typu

Potom přejdeme k samotnému barevnému otestování. Postupně spolu určíme vaši přesnou teplotu, tmavost a kontrast.

K testování používám originální sadu šátků navrženou a vyrobenou Imogen Lamport, zakoupenou přímo z Austrálie. Tato sada se svým designem liší od sad jednotlivých šátků, které jsou v Evropě obvykle k testování používané. Důvodem je to, že byla sestavena jako přesný testovací nástroj právě k ACS tak, aby práce s ní byla přesná a efektivní.

Určení ideálních barev

Po určení barevného typu se zaměříme na konkrétní barvy. Ze vzorníku vybereme vaše ideální barvy, vhodné neutrální barvy, a také určíme tzv. vaše zvýrazňovače očí, vlasů a pleti.

Barevný a tmavostní kontrast

Protože určení barevného typu je pouze prvním krokem, přejdeme k určení vašeho barevného a tmavostního kontrastu. Kontrasty jsou zásadní v otázce kombinování barev. Zaměříme na barvu vlasů a líčení, případně na barvu obrouček brýlí, pokud je nosíte.

Barvy a vaše osobnost

Velmi důležitou částí je konzultace vašich osobních preferencí. Promluvíme si o tom, jaké barvy se vám líbí, a jaký máte vztah k barvám z vaší palety. Může se totiž stát, že vaše osobnost miluje odlišnou skupinu barev, než která vám ve skutečnosti sluší. To ale neznamená, že byste se měli do konce života stylizovat do někoho, kým ve skutečnosti nejste.

Dozvíte se, jakým způsobem s vaší barevností pracovat, a jak barvy vybírat a kombinovat tak, aby vám to objektivně slušelo, a zároveň jste se oblékali v souladu se svou osobností a cítili se dobře.

Pokud máte i jiné otázky týkající se psychologického působení barev, nebojte se napsat si je před konzultací na papír. Právě toto je okamžik, kdy je položit a rozhodně s tím neváhejte. (Může se jednat například o to, že jste od přírody jemná blondýna, ale v práci na vedoucím postu potřebujete vzbuzovat pocit větší autority. Nebo můžete mít naopak zkušenost, že se vám nedaří v oblasti mezilidských vztahů proto, že na ostatní působíte příliš tvrdě či výrazně.) 

Práce se vzorníkem barev

Na závěr konzultace vám vysvětlím jakým způsobem s barevnicí pracovat. Ukážeme si, jak vzorník v praxi využívat během nákupů a jak si ověřit, zda bude konkrétní barva s vámi ladit.

Podpora po konzultaci barevného typu

Po konzultaci ode mě dostanete materiály určené vašemu barevnému typu a přístup do FB skupiny, kde se na mě můžete obrátit s jakokoliv otázkou týkající se vaší barevnosti.

Více o průběhu konzultace si můžete přečíst v této reportáži.

Barevná typologie a předsudky

Když s lidmi hovořím o určování barevného typu, velmi často se setkávám s předsudkem, že barevná typologie vám něco nadiktuje a je lepší vůbec svůj barevný typ neznat, nosit co se mi líbí a nenechat se ničím omezovat.

Ve skutečnosti je to ale přesně naopak. Budete překvapené tím, jak flexibilní ACS je. Každá barevnice obsahuje 52 odstínů jednotlivých „barevných“ i neutrálních barev, ze kterých si můžete vybírat, a kombinovat barvy aktivním či klidnějším způsobem. Záleží jen na vás. 

Zajímá vás podrobněji v čem vlastně spočívají výhody dělaní do 18 typů? Více naleznete zde.