O mně

Jmenuji se Jana Hejmalová a na těchto stránkách najdete informace a články zabývající se určováním barevného typu podle moderní typologie Absolute Color Systém, který vymyslela australská stylistka Imogen Lamport. 

Jak jsem se k němu dostala? Odjakživa mě zajímalo výtvarné umění a estetika. Když jsem se začala líčit, všimla jsem si, že hnědé oční stíny a béžový make-up mi vůbec nesluší, ale netušila jsem, že je to proto, že se jedná o teplý odstín (Zatímco moje barevnost je studená). Podobnou zkušenost jsem udělala s barvením vlasů a došlo mi, že na barvách záleží. Na jejich teplotě záleží, na jejich tmavosti záleží, na jejich čistotě záleží. To, co sluší mým kamarádkám, nemusí nutně slušet mně a naopak. Začala jsem studovat zdroje týkající se barevné typologie a toto téma mi dávalo smysl. Studovala jsem tedy víc a víc. V každodenním životě jsem si víc a víc uvědomovala, jak velký je například dopad na klientku kadeřníka, který není trénovaný v rozlišování barevné teploty.  Anebo když vizážista nalíčí modelku paletou, která je zrovna in, ale jí bohužel nesluší.  Sama jsem se nechala otestovat v tonálním systému, který rozlišoval 12 barevných typů. Vidět, jak jednotlivé barvy reagují na můj obličej bylo úžasné.

Myslela jsem si, že od této chvíle už nebudu mít problém při nakupování a vytváření outfitů. To byl ale omyl. Určení barevnosti je jen první krok. Důležité je také pochopit, jak s vaší barevnou paletou pracovat a jak barvy kombinovat. To je velice individuální věc, protože roli hraje i to, co se vám líbí a nejen to, co vám objektivně nejvíc sluší. Výsledek v podobě dobrého pocitu ze sebe sama, ušetřených peněz i času stráveného před přeplněným šatníkem se dostaví až poté, kdy se vám povede sladit všechny tyto faktory.

Objevila jsem stránky Imogen, která pracuje právě tímto způsobem, absolvovala jsem u ní certifikovaný kurz i tréning k určování barevnosti klientek podle ACS. Na mých stránkách najdete informace, články a rady týkající se barev, jejich kombinování, stylistiky, vybíráním vhodné barvy na vlasy i líčení. Články píšu tak, aby byly praktické a mohli jste z nic těžit v každodenním životě. Pokud vás téma zaujalo, můžete pokračovat přímo na blog. Těším se na vaše komentáře!

Jak barevná typologie pomohla mě?

Díky barevné typologii jsem prošla velkou proměnou. Naučila jsem se nosit barvy, které mi sluší, a kombinovat je tak, aby podtrhly moji přirozenou barevnost. Zásadním rozhodnutím u mě bylo odbarvení vlasů na platinovou blond.

Prohlédněte si, jak mi v praxi pomohlo poznání vlastní barevnosti.