Poznejte náš příběh

O barevnou typologii jsem se začala zajímat již před 20 lety. Řešila jsem tehdy vhodnou barvu vlasů, tušila jsem, že barvení na rezavo není to pravé ořechové. Stylem pokus-omyl jsem zkusila změnu na studenou blond o ono to vyšlo! Následovala doslova smršť pozitivních reakcí mého okolí.

  Zázrak? Nikoliv, důvodem byla barevná teplota. Detail, který často nezohledňují ani výborné kadeřnice. Mám vystudovaný výtvarný obor, ale sám na sebe je člověk slepý – to pozoruji v typologické praxi den co den

Nová barva vlasů mě nasměrovala ven ze začarovaného kruhu. Zkusila jsem nosit růžovou a modrou barvu, vše sedělo, typologie mě začala fascinovat. Nechala jsem si určit barevný typ v tehdejším systému 12 barevných typů, což mi rozšířilo barevné obzory. Jedna věc ale stále neseděla. Intuitivně mě to táhlo k jasným až lehce křiklavým barvám, nikoli středně tlumeným, které mně byly doporučeny.

 

 

 

 

Osobní vkus? Nikoliv, důvodem byl starší a méně přesný testovací systém. Když jsem se rozhodla pro formální vzdělání v daném oboru, volba byla jasná a padla na australskou typoložku a zakladatelku mezinárodně uznávané Academy of professional image – Imogen Lamport. Díky jejímu propracovanému systému, který rozlišuje 18 barevných typů jsem získala jistotu jak já, tak i spousta mých klientek.

Již po prvním roce v oboru se ze strany klientek začaly množit dotazy ohledně postavy, výběru oblečení, vhodného střihu vlasů a stylu – barvy přece nejsou všechno, že? Absolvovala jsem tedy u Imogen druhý certifikovaný tréning, který se věnuje právě tomuto tématu. Vím, jak je někdy obtížné orientovat se v přívalu oblečení, kterým nás zaplavují e-shopy i kamenné obchody. Koupit kus, který budu skutečně nosit. Neplýtvat, ale současně si vybudovat stylový šatník, který s Vámi souzní a slouží Vám. Vyhnat nudu ze stávajícího šatníku. Nebýt otrokem trendů, ale ani nezamrznout v době. Toto jsou nejčastější trápení, které s klientkami řešíme.

Získané zkušenosti považuji za nakolik užitečné, že se o ně chci s vámi zdarma podělit v největší možné míře. Proto pro vás píšu blog, na kterém najdete spoustu tipů a rad z oblasti jak barevné typologie, tak i výběru vhodných střihů, líčení a stylu. A abych na vše nebyla sama, pomáhá mi Petra, která zajištuje korekturu a má redaktorské zkušenosti. Připravuje pro vás rozhovory se zajímavými ženami, které se na blogu též občas objevují.