Barevný typ Sophie Turner

Dlouho jsem nevydala žádný článek o některé z celebrit, a protože hořkosladká chuť z finále Hry o trůny pomalu přešla v nostalgii, vzpomněla jsem si na výbornou herečku Sophie Turner. Sophie je světlý a teplý typ. Určit přesnou míru čistoty barev, které Sophie ideálně potřebuje není v tento momnet možné, jelikož na webu není dostatečné množství vhodných fotografií, podle kterých by se to dalo poznat. Nicméně odhaduji, že jí nejvíc sedí čistější, i když ne úplně křiklavé barvy. Sophie jsem vybrala proto, že ráda experimentuje s barvou vlasů. Pokud se Sophie podaří udržet mantinely, které jí matka příroda dala, pak je to v pořádku. Pokud tyto mantinely překročí, má to negativní dopad na její obličej. Pojďme se tedy podívat na různé stylizace Sophie. Pro zajímavost přikládám fotografii Sophie z doby, kdy byla ještě malá holčička.

Pokud jste tak jako já sledovali Hru o trůny, máte Sophie nejspíš zafixovanou ve světlejší zrzavé (měděné) barvě vlasů. Je to výraznější teplá barva, kterou si rozhodně nemůže dovolit každý, ale Sophie sedí.

Sophie jako Sansa Stark

Pokud to ale přežene s intenzitou barvy a výsledný odstín je příliš výrazný a křiklavý, začnou vlasy nosit Sophie, nikoliv Sophie vlasy. Výsledek už nepůsobí přirozeně. 

V současné době můžeme Sophie vidět spíše v některém z blond odstínů. Pokud se jedná o teplou a přirozeně působící blond, není to vůbec špatné. Čím dál tím víc se mi tato barva na Sophie líbí.

Problém nastává v okamžiku, kdy barva začne být příliš světlá a příliš studená. Tyto dvě věci jdou u blond barvení většinou ruku v ruce a výsledný dopad na tvář Sophie je typický. Ve studeném odstínu je Sophie bledá. Příliš světlá barva vlasů jí strhne energii z tváře. Čeština disponuje velmi trefným výrazem: „Je v tom vyblitá.”

Pokud je ale teplý odstín příliš výrazný a stane se z něho křiklavě žlutá, výsledek je nepřirozený. Při jakémkoliv odbarvovaní na blond doporučuju svěřit se zkušené kadeřnici (což chápu, že může být problém takovou kadeřnici najít), ale domácí odbarvování na blond považuji za mnohem problematičtější akci s nejistým výsledkem než třeba barvení na teplý odstín hnědé. 

Pokud Sophie obarví vlasy příliš tmavě, a navíc ještě studeným odstínem, je to velmi nešťastná volba, která je rozporu s její barevností. Příliš tmavá barva vlasů vám vždy přidá několik let navíc, zdůrazní nedokonalosti pleti a vrásky, navíc v ní budete bledé. 

V jaké barvě vlasů se vám Sophie libí víc? V zrzavé nebo teplé blond? 

Leave a Reply